شاید بتوان گفت که هدایای تبلیغاتی ، مهمترین عوامل جلب نظر مشتری است که می تواند نشانه زیادی در بخاطر داشتن محصول یا خدمات شما داشته باشد .

پس گزینش صحیح هدیه تبلیغاتی ، خلاقیت در طراحی آن و پیوسته بودن آن با محصولات یا خدمات شما از اهمیت بسیاد زیادی برخوردار است و با توجه به اینکه درصد بالایی از هدایای تبلیغاتی برای سپاسداری از مشتریان یا همکاران بکار رفته و بسیاری از آنها از هدیه تبلیغاتی خود  استفاده می کنند، ارائه هدیه ای خلاق که بیننده را به هیجان آورد مایه خوشنودی بیننده و پیدا شدن نگرش مثبت نسبت به تبلیغ کننده در او می گردد.

طبق بررسی‌های به عمل آمده اکثر هدایای تجاری، به مشتریان عمده اهدا می‌‌شوند ، سپس نوبت به کارفرمایان می‌‌رسد و بعد از آن به مشتریان موفق .

علل هدیه دادن دلایل محتلفی دارد و طیفی از <تشکر از مشتریان قدیمی> الی <تشکر از یک کارمند> را که تعطیلات واپسین ، انجام هفته‌اش را به مرخصی نرفته و کارکرده در بر می‌‌گیرد.

البته یک انگیزه مقاوم برای هدیه دادن وجود دارد: تقویت روابط شخصی بین هدیه‌دهنده و هدیه‌گیرنده.

انگیزه‌ها در هدیه دادن‌ها نیز متفاوت است به‌ خصوص از این رو که آیا هیچ پیش‌شرطی در هدیه دادن خفته است یا خیر. این امر به‌خصوص باید در نظر گرفته شود که آیا هیچ نشانه‌ای از تبلیغ در آن هست یا نیست .

البته نباید گمان کرد که بحث اکنون در این چارچوب است که نباید هیچ نفعی از هدیه دادن حاصل شود. برای بعضی از شرکت‌ها هدیه دادن بخشی از استراتژی بازاریابی است.
همگان بر یک نکته اتفاق‌نظر دارند: هدیه دادن تنها از راه‌های مقرون به‌صرفه برای برپایی حس مشارکت و برپایی روابط ارزشمند است.

اگرچه هیچ مدرک مشخصی در این باره وجود ندارد که به شما اطمینان بدهد که هدایای تبلیغاتی حتما بازده‌ای برای شما خواهند داشت ، اما به هر حال انجمن بین‌المللی محصولات تبلیغاتی تحقیقات یکپارچه و پیوسته ای را در زمینه روابط هدیه‌دهندگان و هدیه‌گیرندگان ارائه می‌‌دهد که یافته‌های تنها یکی از آن‌ها حاکی از این است که آنان که هدیه می‌‌دهند در سنجش با شرکت‌هایی که هدیه نمی‌‌دهند دو برابر شانس تماس مجدد از طرف هدیه‌گیرندگان را دارند.
شرکت هری اند دیوید که یک کمپانی در زمینه صنایع غذایی است و جزو بازیگران کلیدی در دامنه هدایای تبلیغاتی به آمار می‌آید، برای 25 هزار مشتری خود که سالانه بیش از هزار دلار از این شرکت خرید کرده باشند ، هدیه می‌‌فرستد.
شرکت هری اند دیوید در یک تحقیق متوجه شد که 5 هزار مشتری دریافت‌کننده هدایا، خرید بیشتری از کمپانی داشته‌اند (در مقایسه با مشتریانی که هدیه گرفتن نکرده‌اند‌).
حتی اگر کمپانی شما دارای چنین دسته تخقیقاتی نیست ،‌ این دلیل نمی‌‌شود که راهبرد بازاریابی نداشته باشید. هدیه دادن به شیوه درست می‌‌تواند به ایجاد مناسبات خوب بینجامد و حکم خون را در حیات اقتصادی شما داشته باشد.