نمایشگاه Salone Del Mobile

نمایشگاه Salone Del Mobile ، یک معیار جهانی برای بخش مبلمان خانگی است.

همینطور یک ابزار گران‌بها برای تقسیم صنعت و یک وسیله مداوم، در جریان و فوق‌العاده برای پیشرفت .

“Salone” نخستین بار در سال ۱۹۶۱ برای شناساندن مبلمان و تزئینات ایتالیایی به بازار خارجی حضور پیداکرد و کارش را پیوستگی عدل و امروزه بی‌عیب و نقصی و تضمین کیفیت مبلمان ایتالیایی برای همه مشخص است.

نمایشگاه Salone Del Mobile

نمایشگاه Salone Del Mobile

پنجاه و چهارمین نمایشگاه مبلمان “Salone del mobile” در ۱۴ تا ۱۹ آپریل ۲۰۱۵ در میلان برگزار شد .

این نمایشگاه بیش از ۲۰۰ هزار متر چهارگوش وسعت داشت و بیش از ۲۱۰۰ همکاری کننده و ۷۰۰ طراح جوان در این نمایشگاه شرکت داشتند. بیش از ۳۱۰ هزار تن از این نمایشگاه بازدید کردند که حدود ۷۰% آن‌ها از کشورهایی به غیر از ایتالیا بودند. بعد از این کامیابی در سنه ۲۰۱۵ به نوعی این نمایشگاه به رخداد انحصاری برای به نمایش‌گذاشتن محصولات با کیفیت در تمامی سبک‌های شدنی تبدیل شد.

 

نمایشگاه Salone Del Mobile

نمایشگاه Salone Del Mobile

شعار نمایشگاه Salone Del Mobile

شعار گزیده امسال نمایشگاه این بود : داستان خود را ذکر کنید “Tell the story” . در این رابطه تولیدکنندگان حکایت و وضعیت فرآوری محصولاشان را روشنگری می‌دادند چرا که امروزه طراحی از حیطه تخصصی خود خارج می‌شود و جزو بخش بزرگ‌تر و پویاتری مانند زندگی‌روزمره و تجربه‌های شخصی می‌شود.

هدف سال جاری نمایشگاه حضور طراحان معروف دانشمند و احیای دهه هشتاد شمال اروپا و مینیمالیسم بود .

به خصوص آفریقا از راه صنایع دستی محلی و روش ها و سنن خود حضوری پرکار داشت ، سخیف های یکپارچه سازی مربوط به نصف دوم سده بیستم بود و المان های مبلمان بسته به بیچارگی ها و حالات کاربران ، تغییراتی در فرم و عملکرد داشتند و بدین ترتیب فضائی فعال و متغیر برپایی شده‌بود با این وجود روندی محکم و یکپارچه به صورتی واضح در فضا موج می زند .

 

نمایشگاه Salone Del Mobile

نمایشگاه Salone Del Mobile

نمایشگاه Salone Del Mobile

نمایشگاه Salone Del Mobile

بسیاری از طراحان مبلمان ،دنیای کودکان را مبنای الهام خود قرارداده اند و این تفکرات عجیب و ناآشنا را به محصولاتی جدی تبدیل کرده اند. بعضی سایر نیز تمایل هستی طبیعت را مدنظر قرار داده‌اند و با قراردادن گلدان‌ها و گونه‌های گیاهی باغچه‌های درونی برپایی کرده‌اند.

گرایش عمده به رنگ های قرمز و قهوه ای است ، اما این رنگ ها با رنگهای ناخالص مخلوط می شوند که سرشار از رنگدانه ها و اکسید ها می باشند و گاه با سایه هایی از رنگ های فیروزه ای و ذغال اخته ای ترکیبی بی همتا ایجاد می کنند . افزون بر آنکه تغیرات رنگ از قرمز به بنفش هم دیده می شود . ( رنگ در غرفه سازی )

نورپردازی یکی از مهمترین عناصر در دکوراسیون داخلی است ، طراحان اخیرا یک قدم فراتر رفته اند و بعد چهارمی با نورپردازی ایجاد کرده اند ، سطوح اصلی ، حصار و سقف و کف می باشند ، لیکن با برپایی فضائی فعال بوسیله دگرگونی ها روشنایی سطوح را فعال می نمایند به نحوی که در عقیده ، قابلیت تغییر می یابند .

هنگامیکه نوبت به مواد و متریال مصرفی می رسد ، گستره ای بسیاروسیع و گسترده دارند اما هنوزهم چوب از دیگر مواد بهره‌گیری بیش‌تری دارد و و فلز ، شیشه ، پلاستیک هم در ترکیب با چوب استفاده می شوند ، استفاده از پارچه هم بسیار دوست داشتنی و رایج است. مبل‌های مختلف پارچه ای صندلی ، اریکه و پاتختی های بسیار شیک از پارچه ساخته می شود . از طرف دیگر ساخته های بتنی نیز در نزد طراحان بسیار دوست داشتنی هستند و بیشتر با سطوح چوبی ترکیب می شوند ، بنابراین بتن سرد در ترکیب با چوب گرم ، ایجاد فضای زیاد جالب و خاصی می نماید .

در نهایت باید گفت که اگر به تعقیب اخرین و به‌روز ترین مدل‌ های دکوراسیون، مبلمان و تجهیزات مرتبط هستید این نمایشگاه یگانه از معتبر ترین مراجع در این زمنیه است که هرساله برگزار می‌شود و می‌توان پیش‌رفت این صنعت را با استفاده از آن دنبال کرد. نمایشگاه بعدی “Salone Del Mobile” در ۱۲ الی ۱۷ آوریل ۲۰۱۶ برگزار خواهد شد.

 

دیدگاه ها بسته شده است