نمایشگاه ملبورن

نمایشگاه ملبورن ؛مرکز نمایشگاهی و همایشی ملبورن واقع در “Southbank” ،بخشی از ۷۵۰ میلیون دلار هزینه ای است که به قصد یکپارچه سازی و گسترش به کارگیری هتل هیلتون جنوبی در آن ناحیه توسط Woods Bagot گزین کردن دیتا شده است. فرم لچکی این ساختمان ، از راه مرکزتجارت سوداگری ناحیه مرکزی، Docklands و رودخانه Yarra.یک نقطه کانونی کلیدی برای محورهای شهری ملبورن می باشد ،

نمایشگاه ملبورن

نمایشگاه ملبورن

نمایشگاه ملبورن

نمایشگاه ملبورن

جوایز 

تعدادی از جوایزی که سالن همایش و نمایشگاهی ملبورن ، در تقسیم های مختلف و از آنگونه در دسته دکوراسیون داخلی از منابع معتبر دریافت نموده است:

Awards: Interior Design Excellence Awards – Institutional winner – Highly commended, sustainable project Australian Institute of Architects Awards – National Award for Public Architecture – Victorian Architecture Medal – William Wardell Award for Public Architecture – Sustainable Architecture Award – Steel Architecture Award – Melbourne Prize (Australian Construction Achievement Award (ACAA Interior Design Awards Australia – Best of State, Commercial Design – Public Design

نمایشگاه ملبورن

نمایشگاه ملبورن

نمایشگاه ملبورن

نمایشگاه ملبورن

نمایشگاه ملبورن

نمایشگاه ملبورن

بخش کنگره ها ۶۲۰۰۰ متر مربع و دسته سالن سخیف زندگی ۶۰۰۰۰ متر مربع مساحت دارند.
آنانکه تجربه اجرای سالن های آمفی تئاتر و یا سالنهای همایش کبیر در بی گمان ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تن را دارند ، مفهوم اجرای سالنی با ظرفیت ۵۰۰۰ تن را براستی درک می نمایند. در مواردی همچون نورپردازی و تنظیم صدا و اکوستیک سقف و دیوارها ، ماجرا بسیار پیچیده تر از پنج برابر شدن مشکلات اجرائی یک سالن با گنجایش هزار تن می باشد .

نمایشگاه ملبورن

نمایشگاه ملبورن

نمادها

نماد های این سالن را می طاقت به سه تقسیم تقسیم نمود ، بخشی که بوسیله تخته و الوار و چادری که روی آن کشیده شده است و به هدف بازتاب کیفیت بافت تاریخ دریانوردی استرالیا است. سالن انتظار اصلی که یک نقطه کانونی برای گردهمایی عمومی است .

تقسیم دیگری که نمایشی اخص دارد، یک دیوار شیشه ای سوسو زننده است که کار و جنبش و زندگی در مرکز آن جاری است ، ولی مجموع این حجم ساختمانی بزرگ، تاثیری سر راست بر روی رودخانه Yarra نیز دارد.

پل معلق اتصالی که جهت آمدوشد روی رودخانه YARA اجراشده است ، به عنوان عنصری دکوراتیو بر زیبائی محیط افزوده است.

نمایشگاه ملبورن

نمایشگاه ملبورن

دیتیل های اجرائی جهت نصب نماهای شیشه ای با دقت و وسواس اجرا شده اند و به این ترتیب نتیجه نهائی گردآور ای است قشنگ و کاربردی که به عنوان نماد شهر ملبورن خود را نمایانده است.

یک سری از محل های اجتماعات ، اطاق ملاقات و سالن های ضیافت به قصد بازتاب جنبه های گوناگون ملبورن طراحی شده اند :

فضاهائی به منظور پذیرائی از مهمانانی مربوط به ورزش و فرهنگ ملبورن، و فضاهای کارکردی خنثی ، منعکس کننده مرکزی است برای سوداگری در منطقه.

نمایشگاه ملبورن

نمایشگاه ملبورن

 

دیدگاه ها بسته شده است